EBS Hızlı Satış – Barkodlu Satış Programı

EBS Hızlı Satış – Barkodlu Satış Programı
3.5 (70%) 2 votes

Seri ürün veya hizmet satışı yapan işletmelerin rahatlıkla kullanabileceği, dilerseniz barkod okuyucu cihazınızı bilgisayarınıza takarak ürünlerin üzerinden barkodu okutarak satışa ekleyebilir  veya satış esnasında kendiniz ister barkod numarası girerek ister boş bırakarak iki şekilde de satış yapılabileceğiniz EBS Hızlı Satış, hitap ettiği geniş işletme yelpazesinde kırtasiye, market, manav, bakkal, kasap, büfe ve kozmetik, butik gibi mağazalar yer alıyor. Program küçük bir ekran üzerinden satış işlemlerini kolayca gerçekleştirilmesini hedeflerken, barındırdığı tüm özellikler kısayol tuşları ile donatılarak tezgah, kasa, gişe esnasında en kısa sürede işlemleri tamamlatmaya çalışıyor. Hızlı bir şekilde satış gerçekleştiren işletmeler için en önemli husus, barkodlu satış desteğinin bulunduğu, karşılaşılan program sorunlarında üreticiden anlık destek alınabilen bir barkodlu satış programı sahibi olmaktır.

Barkodlu veya barkodsuz ürün satan bütün işletmelerin kullanımına uygun olan barkodlu satış programı, açılışında hızlı satış ekranı ile kullanıcıyı karşılarken ürünler, raporlar, ayarlar ve tanımlar olmak üzere 4 ayrı kısımdan oluşmaktadır. Hızlı satış ekranında ürün kayıtlarınızdan seçtiğiniz ürünleri satış kaydına ekleyebilirken, ürünle alakalı yapabileceğiniz işlemler arasında da ürünü iptal etme, ürünün satır miktarını değiştirme, ürünün birim fiyatını değiştirme, ürün iadesi alma ve ürün fiyatını görme yer alıyor. Satışınızda yer alacak tüm ürünleri ekledikten sonra “Satışı Bitir” butonu ile satışın bir sonraki aşaması olan ödeme al ekranına geçebilir veya satışı iptal edebilirsiniz.

Barkodlu Satış Programı Ödeme

Ödeme Al ekranında karşınıza satışın tutarı türk lirası, dolar ve euro olarak geliyor. Aynı ekran üzerinden günlük kur girişlerinde değişiklik yaparak satışın tutarı yabancı para birimlerinde değiştirilebilir. Satışa ilişkin alınan paranın üstü (eğer var ise) program tarafından otomatik olarak hesaplanarak gösteriliyor. Ödemenin ardından Yazdır butonuna (kısayolu F5 ) basarak mali değeri olmayan bilgi amaçlı fiş yazdırabiliyorsunuz. Dilerseniz sadece bu satışa özel indirim yaparak satışı indirimli halde gerçekleştirebilirsiniz.

barkodlu satış stok kartları

Ürünler kısmının altında bulunan Ürün Tanımları’na tıklayarak ulaşabileceğiniz Stok Kartları penceresinde barkod, ürün adı ve kategori bilgilerine göre filtreleyerek sorgulama yapabilirsiniz. Yeni stok kartı oluşturma, düzenleme, silme, istenen stok kartına stok girişi, çıkışı gibi işlemlerin yapılabildiği ekranda excel formatında kaydedilmiş stok kayıtlarınızı içeri aktarma veya kayıtlarınızı excel ortamında dışarı aktarma özelliği mevcuttur. Ürünlere ait alış ve hızlı satış haricindeki ürün çıkışları için bu bölümü kullanabilirsiniz. Giriş/Çıkış yapılacak stok kartını seçerek sol kısımda bulunan Stok Giriş veya Stok Çıkış butonuna basmanız yeterlidir.

barkodlu satış barkod yazdırma

Eğer programa eklediğiniz stok kartları arasında barkod etiketi veya raf etiketi olmayan var ise programın barkod yazdırma özelliği ile kayıtlı ürünlerinizin bulunduğu listeden raf veya barkod etiketi olmayan ürünü seçerek 37 farklı etiket şablonundan dilediğiniz ile anında etiket yazdırabilirsiniz. Aynı zamanda 37 farklı etiket şablonunun tamamında tasarımı üzerinde oynama yapabilmek mümkün. Böylelikle tasarım üzerinde oynama yaparak seçtiğiniz ürüne ait raf etiketi yazdırma şansına sahip oluyorsunuz.

barkodlu satış fiyat değiştirme

Barkodlu Satış Programı‘nın en önemli özelliği olarak dikkat çeken hızlı ürün fiyat değiştirme ile satışını yaptığı ürün ve hizmetlerin fiyatlarında sürekli olarak güncelleme yapması gereken işletme sahipleri, tüm stok kartlarının alış veya satış fiyatları üzerinde yüzdesel olarak arttırma veya düşürme, matematiksel olarak toplama, çıkarma, bölme veya çarpma işlemleri uygulayarak yeni alış veya satış fiyatlarını kolayca belirleyebilir.

Programa giriş bilgisi üretici tarafından kullanıcı adı ve şifre: 1 olarak verilmiş.

Program özelliklerinden bazıları;

  • Excel ortamından içe veri aktarımı
  • Excel formatında dışa veri aktarımı
  • Toplu stok fiyat değiştirme
  • Kur bilgilerine göre anlık satış yapma

Programın uyumlu çalışabildiği işletim sistemleri üretici sitesinde Microsoft Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 olarak belirtilmiştir.

Barkodlu Satış Programı indir

programı indir

Paylaş :