Datakent Çek Takip Programı

Datakent Çek Takip Programı
4 (80%) 3 votes

Firma çek takibi ve müşteri çek takibi olarak iki bölüme ayrılarak çek takibi imkanı veren program ücretsiz olması ile beraber kolay kullanım arayüzü ile sadece beklenen ihtiyacı karşılamak üzere tasarlanmış sade bir yapıya sahiptir. Çek Takip Programı ücretsiz olmasının kazandırdığı avantajı çek yazdırma imkanının olmaması nedeniyle kaybediyor olsa da bu gün vadesi dolan çekler,  x gün sonra vadesi dolan çekler, tarih aralığına göre çekler gibi raporlamalar ve sunduğu diğer bazı özellikler ile bu dezavantajı kapatmaya çalışmış.  Hem firma çek takibi bölümü için firmaya özel banka hesabı hemde müşteri çek takibi bölümü için müşteriye özel banka hesabı tanımlamak mümkünken çeki alan şahıs veya firmayı tek başlık altında toplayabiliyorsunuz. Firma sahiplerinin en sık kullanacakları ekranlardan biri olan (firmalara ait çek girişi) çek girişi ekranında banka bilgilerini tanımladığınız banka hesapları arasından seçebilirken vade tarihi, çek tutarı, banka adı, banka şubesi, hesap numarası, çek numarası, çeki alan, çek durumu ve açıklama gibi çeke ait gireceğiniz bilgiler ile çekin takibini yapabilir, vade tarihi ve çek durumu gibi kriterlere göre filtreleme yapabilirsiniz.

çek girişi

Çek girişi ekranı (firma çek girişi, müşteri çek girişi) hem yeni kayıt girişi hemde mevcut kaydın düzenlenmesi için kullanılırken bu ekranda belirtilen vade tarihi, programın önemli bir özelliği olan çek uyarı sistemi tarafından belirteceğiniz belirli bir gün sayısı öncesinde vadesi yaklaşan / vadesi dolan çekleri seçeceğiniz renklerde işaretleyerek haberdar olmanızda kullanılmaktadır. Kullanıcıların ilgisini çekebilecek bu özelliğin üretici tarafından belirtilen bir dezavantajı ise vadesi dolan çeklerin renklendirilmesi işlemi performansı etkileyebilir şeklinde yer almış. Vadesi yaklaşan çekler ile ilgili kullanıcının bilgilendirilmesi çek takip programı için elzem olan bir husus olması nedeniyle performanstan ödün verilebilir.

datakent_cek_takip_vadesi_gelen_cek_uyari

Çek kayıtlarınızın (firma çek kayıtları, müşteri çek kayıtları) listelendiği pencerelerde sıra no, çek tutarı, vade tarihi,  çek durumu, çek tarihi, banka adı seçeneklerine göre sıralama yapabilir, çek kayıtlarınızı bu sıralamaya göre takip edebilirsiniz.  Tüm bu oluşturmuş olduğunuz çek kayıtlarının çek takip programı ile düzenli olarak vadesi gelen çekler, tarih aralığında ki çekler, ödenen ve ödenmeyen çekler şeklinde raporlarını alarak çek işlemlerinizi hakimiyet altına alabilirsiniz. Çek Takip Programı ile uzun bir süre çek takibinizi yaptıktan ve farklı bir programa geçmeye karar verdiğinizde veya çek takibini bırakmaya karar verdiğinizde programın Raporlar sekmesi altında yer alan Export penceresi üzerinden Excel, Word, Html, Xml, Pdf, Csv ve Metin dosyası ortamlarına dışa aktararak çek kayıtlarınızı elde etmeniz mümkündür.

datakent_cek_takip_disa_aktar

Program özelliklerinden bazıları;

  • Çek uyarı sistemi ile vadesi gelen çek bildirimi
  • Banka hesabı tanımlama
  • Müşteri ve Firma çek takibi yapabilme
  • Excel, Word, Html, Xml, Pdf, Csv formatlarında dışa aktarım

Datakent Çek Takip Programı indir

programı indir

Paylaş :